Centrum pre liečbu obezity

O obezite sa už popísalo mnoho

Komplexné vstupné vyšetrenie vrátane konzultácie a stanovenia liečebného plánu

Samostatné stanovenie zloženia tela viacfrekvenčnou bioelektrickou impedanciou (prístroj InBody)

Individuálne lekárske a nutričné konzultácie a kontroly prístrojom InBODY

Skupinový kurz na zníženie hmotnosti

Obezita

Trápi mnoho ľudí, ktorí vyskúšali rôzne spôsoby ako odstrániť všetky nadbytočné kilogramy. Stačí si však uvedomiť základnú vec: obezita je výsledkom nerovnomerného príjmu a výdaja energie. Ak príjem prevýši výdaj, nastáva zvyšovanie hmotnosti, ktoré postupne môže prerásť až do chorobného stavu.

Hmotnosť je výsledkom zachovania pomeru medzi príjmom energie a fyzickou aktivitou. Neznamená to však, že človek musí stále počítať kalórie a každé ráno stáť na váhe. Stačí, keď do svojho jedálnička zaradí čo najviac zeleniny a racionálnych výrobkov (ktoré majú málo kalórií a sú viazané na veľký objem) a bude sa vyhýbať vysoko kalorickým jedlám. Samozrejme môže si dopriať aj rôzne iné potraviny, ale primerane. Rovnako dôležitým prvkom pri zachovaní si hmotnosti je okrem výživy aj fyzická aktivita.

Treba do nej zahrnúť minimálne 20 – 30 minút pohybu 5 krát týždenne. Pri takomto životnom štýle zdravý človek iste nebude mať problémy s priberaním nových kíl. Napriek tom, že to znie veľmi jednoducho, žijeme v storočí obezity. Len Slovensku má túto chorobu 1,5 milióna pacientov.

Treba do nej zahrnúť minimálne 20 – 30 minút pohybu 5 krát týždenne.

Zdravý človek

Zdravý človek iste nebude mať problémy s priberaním nových kíl

Pri takomto životnom štýle zdravý človek iste nebude mať problémy s priberaním nových kíl. Napriek tom, že to znie veľmi jednoducho, žijeme v storočí obezity. Len Slovensku má túto chorobu 1,5 milióna pacientov.

O komplexnom manažmente obezity som už na tomto mieste písal, ale možno neuškodí malé zopakovanie.

Jedná sa metódu liečby nadváhy a obezity, ktorú využívame aj v Centre pre liečbu obezity a odporúča ju aj Svetová zdravotnícka organizácia. Tento základný princíp znižovania hmotnosti je postavený na 4 pilieroch :

  • výživa
  • fyzická aktivita
  • farmakoterapia /liečba liekom/
  • celková zmena životného štýlu, ktoré sa navzájom podporujú a zosilňujú

Znamená to udržiavať si príjem a výdaj energie v rovnováhe.

Hlavným cieľom nie je však len samotné zníženie hmotnosti

Hlavným cieľom nie je však len samotné zníženie hmotnosti, oveľa dôležitejšie je udržať dosiahnutý hmotnostný úbytok. Je totiž veľa pacientov, ktorí dokážu schudnúť ale vzápätí priberú všetky zhodené kilogramy späť a často majú ešte o 1-2 kg viac, než predtým. Tento takzvaný JO-JO efekt sa vyskytuje takmer pri všetkých diétach. Komplexný manažment obezity však zasahuje na všetkých úrovniach, ktoré sú zodpovedné za zvyšovanie hmotnosti. Pacienti nieleže schudnú, ale udržujú si dlhodobo hmotnosť, ktorú majú na konci liečby. V Centre pre liečbu obezity preto pôsobia nielen lekári špecializovaní na liečbu obezity ale aj diétne sestry a psychológovia. Každý z týchto odborníkov je zodpovedný za svoj pilier v liečbe obezity. Jednoducho by sa dal komplexný manažment obezity prirovnať ku štyrom nohám stoličky, kde každá predstavuje jednu jeho časť /výživa, pohyb, zmena životného štýlu, liek/. Ak niektorá časť chýba tak stolička spadne – nepodarí sa nám dosiahnuť vytúžený cieľ – zbaviť sa natrvalo nadbytočných kilogramov. V Centre pôsobí tím odborníkov – lekár, psychológ a diétna sestra. Liečba trvá v priemere 5-6 mesiacov a závisí samozrejme od stupňa obezity. Pacient chudne pod lekárskym dozorom, podľa záverov vstupného vyšetrenia mu lekár môže naordinovať aj podpornú liečbu liekom.

Centrum pre liečbu obezity

Kompletné vstupné vyšetrenie vrátane konzultácie a stanovenia liečebného plánu

(anamnéza, fyzikálne vyšetrenie, EKG, TK, InBody) 69,-€

Samostatné stanovenie zloženia tela viac frekvenčnou bioelektrickou impedanciou (prístroj InBody)

Prístroj vám určí stupeň nadváhy alebo obezity, stav hydratácie organizmu, množstvo svalovej a tukovej zložky v celom tele aj segmentálne na jednotlivých končatinách

3 vyšetrenia (na začiatku, po absolvovaní procedúr, po 6 mesiacoch) 50,-€

Jednorazové stanovenie zloženia tela prístrojom InBODY 20,-€

Jednorazová dietologická konzultácia 30,-€

Polročný individuálny redukčný program

(individuálne lekárske, dietologické a psychologické konzultácie a kontroly) 360,-€

Skupinové kurzy zníženia hmotnosti (12 týždňový program na redukciu hmotnosti pod vedením psychológa, 2 hod. teórie + 1 hod. pohybovej aktivity/týž.) 150,-€

Trápi mnoho ľudí, ktorí vyskúšali rôzne spôsoby

Čo je to vyvážená strava?

ZA LEKÁROM NECESTUJETE. LEKÁR PRÍDE ZA VAMI.

Ponúkame výhodné cenové balíčky pre jednotlivcov aj pre celé rodiny. Zabezpečte si zdravotnú starostlivosť, staňte sa našim zmluvným klientom a chráňte seba a svoju rodinu.